عنوان : دو‌مین روز گردهمایی سالانه موسسه تحقیقات علوم باغبانی - پژوهشكده خرما و میوه‌های گرمسیری برگزار شد
کد خبر : ۳۷۵۶
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ 
ساعت : ۱۰:۵۴:۴۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 
 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری اختتامیه گردهمایی برنامه ریزی تحقیقاتی موسسه تحقیقات علوم باغبانی در پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری  با حضور دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیات علوم باغبانی، دکتر لطیفیان معاونت پژوهشی موسسه تحقیقات علوم باغبانی، دکتر مستعان رئیس پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری، اعضای هیات علمی این پژوهشکده، محققان و کارشناسان   با محوریت ژنتیک و به نژادی، فناوری و مدیریت تولید، فیزیولوزی پس از برداشت در روز دوم گردهمایی 14 مهر 99  به صورت وبینار برگزار گردید.
ابتدا پس از تلاوت ایاتی از کلام الله مجید دکتر مستعان رئیس پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری ضمن تشکر از حضور پر رنگ پژوهشگران در این گردهمایی، خواستار برگزاری این قبیل تجمعات علمی به صورت چندین باره در سال شدند.
سپس ایشان به برنامه های پژوهشکده در حوزه ژنتیک و به نژادی، فناوری و مدیریت تولید و فیزیولوزی پس از برداشت اشاره داشتند. در ادامه دکتر مرعشی معاونت پژوهشی، پژوهشکده گزارشی از وضعیت تحقیقاتی بخش های مختلف ارائه و به تشریح فعالیت‌های انجام شده پرداختند. همچنین ایشان در خصوص هسته های اولیه عاری از ویروس و سالم سازی شده مطالبی را به بحث گذاشتند. در ادامه دکتر سابکی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان گزارشی در خصوص کشت و کار و تولید میو‌ه‌های گرمسیری در محیط‌های قابل کنترل ارائه دادند.
در همین خصوص دکتر حسن زاده خانکهدائی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات، اموزش کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گزارشی از فعالیت های این مرکز ارائه کردند. همچنین مهندس امانی عضو هیئت علمی پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری گزارشی از وضعیت پیدایش و گسترش عارضه زردی و خشگیدگی برگ در نخلستان‌های برخی مناطق خرما خیز کشور ارائه کردند. سپس دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی ضمن تشکر و قدردانی از کلیه همکاران جهت برگزاری گردهمایی و شرکت ارزشمند در این جلسه، به توجه بیشتر جهت انتقال یافته‌های تحقیقاتی به عرصه در راستای اجرای طرح‌های نظام نوین ترویج و یاوران تولید اشاره کردند.در ادامه دکتر لطیفیان معاونت پژوهشی، موسسه تحقیقات علوم باغبانی ضمن تشکر از حضور همکاران و محققان در این گردهمایی به نقش تولید، اقتصاد و بازار در پژوهش های علمی، چالش‌های موجود و راه‌های برون رفت اشاره داشتند. در پایان با ذکر صلوات بر محمد و خاندان پاکش ختم جلسه در ساعت 30/13  اعلام گردید.تعداد بازدید : 31

بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0