• ساعت : ۱۱:۱۱:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ 
  • تعداد بازدید : 122
  • کد خبر : ۴۱۳۵
پیام شادباش دكتر حاجی وند ریاست موسسه تحقیقات علوم باغبانی به مناسب آغاز بهار و حلول سال نو

به مناسب آغاز بهار و حلول سال نو، دکتر حاجی وند ریاست موسسه تحقیقات علوم باغبانی پیامی را بدین شرح صادر فرمودند:

به نام خدا

"ز کوی یار می آید نسیـــــــــم باد نوروزی"

"از این باد ار مدد خواهی، چراغ دل برافروزی"

چه زیباست آنکه در فرهنگ پارسی، نخستین روز بهار را به عنوان آغاز سال نو و نوروز برگزیده‌اند، روزی که با رستاخیز طبیعت و گیاه آمیخته شده است. از ایران باستان نقش نوروز با نو شدن و شکفتن همراه بوده، جهان رنگی نو گرفته و درخت رختی تازه می‌پوشد. بی‌گمان سرمنزل مقصود در تدبُر در این طراوت و سبزی غوطه در عظمت خالقی یکتا و بی‌خودی از نفس خویشتن است و چه نغز اُستاد سخن مغز این تفکر را بیان می‌فرماید:

"برگ درختان سبز پیش خداوند هوش"

"هر ورقش دفتریست معرفت کردگار"

سال یکهزار و سیصد و نود و نه با همه مشکلات و مصائبش به انجام رسید، در این سال طغیان و سایه منحوس ویروس کوید- 19، مسبب اندوه و آلام بسیاری از هموطنان گشت، با وجود این معضل جهانی، همکاران پرتلاش موسسه تحقیقات علوم باغبانی، با همه توان و با از خود گذشتگی تمام به کنکاش و تحقیق و پیشبرد اهداف پژوهشی باغبانی کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تحقق شعار "جهش تولید" اهتمام ورزیدند، که این تلاش و همت درخور قدردانی و سپاس بیکران است. سال گذشته شاهد از دست دادن عزیزانی از حیطه تحقیقات بودیم که نبود هریک سبب آزردگی و اندوه فراوان است، در این سال پدر مرکبات کشور مهندس ابراهیمی پس از عمری مجاهدت و تلاش در جوار درخت دوستی آرام گرفت، با این وجود رویش استعدادهای نو و شکفتن اندیشه‌های تازه نوید بخش افق‌های روشن در تحقیقات باغبانی کشور است.

درخشش خیره کننده نام موسسه تحقیقات علوم باغبانی در جشنواره رقم سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی یکی از ماندگارترین خاطرات سال پیشین است. انتخاب پژوهشگر برتر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از میان همکاران فرهیخته موسسه تحقیقات علوم باغبانی و گزینش برخی دیگر از محققین گستره باغبانی به عنوان محقق برتر در سطح استانی سبب قوت قلب و امید اینجانب به گسترش پژوهش و ژرفای آن در میان پژوهشگران موسسه شد. یکی از اتفاقات پر افتخار سال گذشته برگزاری گردهمایی موسسه تحقیقات علوم باغبانی در سطح کشور بود که برای اولین بار در این قالب ارائه گردید و در جایگاه خود در سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی اَمری بدیع و راهی نوین عرضه کرد.

به هر روی سررسید سال یکهزار و سیصد و نود و نه با تمام اتفاقات تلخ و شیرینش سر رسید و تجربیاتی گرانبها برای تحقیقات باغبانی کشور بجای گذاشت. در پایان، با شروع سالی نو و سده‌ای نو، با شادباش نوروز باستانی، برای یکان یکان همراهان و همکاران گرامی و سروران عالیقدر، نیکوترین حالات و ایام را از مُدبر بی مانند هستی در سایه توجهات آن یار غایب از نظر (عج) خواستارم.

"وقت بهارست خیز، تا به تماشا رویم "

"تکیه بر ایام نیست، تا دگر آید بهار"

شکراله حاجی‌وند- بهار 1400

امتیاز :  ۱.۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0