• ساعت : ۱۱:۴۳:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 77
  • کد خبر : ۵۶۲۷
امضا سند تمایل به همكاری برای پیوستن موسسه تحقیقات علوم باغبانی به شبكه انبه كشورهای جنوب، جنوب شرق آسیا و چین

امضا سند تمایل به همکاری برای پیوستن موسسه تحقیقات علوم باغبانی به شبکه انبه کشورهای جنوب، جنوب شرق آسیا و چین

موسسه تحقیقات علوم باغبانی برای پیوستن به شبکه انبه کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا و چین، سند تمایل به همکاری با موسسه تحقیقات میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری آکادمی علوم کشاورزی یانان چین امضا نمود. هدف این شبکه افزایش تولید انبه، حفظ منابع طبیعی و بهبود معیشت کشاورزان از طریق مطالعات مشترک و تبادل فناوری‌های جدید انبه در جنوب و جنوب شرق آسیا  و چین می‌باشد.

پنجمین سمپوزیوم "مبادله و همکاری برای توسعه نوآوری در علم و فناوری کشاورزی در جنوب، جنوب شرق آسیا و چین (IAAST-SSA)" در تاریخ ششم و هفتم مهر ماه سال جاری با پشتیبانی آکادمی علوم کشاورزی یانان چین (YAAS) برگزار شد. در این سمپوزیوم بیش از 30 موسسه تحقیقاتی چین و 35 موسسه، سازمان و آژانس ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز دانشگاه‌های حوزه کشاورزی و علوم وابسته از 18 کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی مشارکت داشتند. موسسه تحقیقات علوم باغبانی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست تخصصی انبه در این سمپوزیوم شرکت کرد و گزارشی از وضعیت تولید انبه در ایران و زمینه‌های همکاری با دیگر کشورها ارائه نمود.

پیوستن ایران به شبکه انبه کشورهای جنوب، جنوب شرق آسیا و چین، زمینه بهره‌گیری از آخرین یافته‌های پژوهشی و فناورانه، اجرای تحقیقات مشترک و تبادل ارقام و پایه‌های انبه مورد نیاز کشور از طریق تعامل با کشورهای مهم‌تولیدکننده انبه جهان را فراهم خواهد ساخت.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0