• ساعت : ۹:۴۸:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ 
  • تعداد بازدید : 558
  • کد خبر : ۹۲۳۴
جلسه‌ی كارگروه معرفی رقم و پایه

جلسه‌ی کارگروه معرفی رقم و پایه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم باغبانی كشور، جلسه‌ی کارگروه معرفی رقم و پایه در سالن جلسات شهید غلامعلی رضایی با حضور اعضاء کارگروه متشکل از آقایان دکتر گل محمدی معاون پژوهشی موسسه، دکتر حسنی، دکتر عبداللهی و همچنین دکتر فتاحی مقدم و دکتر گنجی مقدم (به‌صورت وبینار) تشکیل شد.

در آغاز، دکتر گل‌محمدی پس از خوشامدگویی، به اهمیت تشکیل کارگروه معرفی رقم در مؤسسه به‌منظور بررسی گزارش‌های مربوطه و رفع نواقص احتمالی قبل از ارائه در مؤسسه ثبت و گواهی بذر و نهال و همچنین لزوم بازنگری برنامه‌های فعلی پژوهشکده‌ها با توجه به چالش‌های موجود و آینده کشور در حوزه باغبانی تأکید نمودند.

سپس، آقای دکتر آتشکار ضمن اشاره به مواردی همچون وضعیت کشت و تولید سیب در کشور، اختصاص بیش از 80 درصد باغات تجاری کشور به دو رقم گلدن دلیشز و رد دلیشز، مسن بودن باغات، تنوع بسیار کم ارقام تابستانه و ... گزارش مربوط به معرفی ژنوتیپ جدید سیب را ارائه دادند.

در ادامه، اعضای جلسه پیشنهاد‌های خود را به‌منظور افزایش کیفیت گزارش مذکور اعلام نمودند و در خصوص برنامه ژنتیک و به نژادی، برنامه رقم و پایه بر اساس سیاست‌های جدید مؤسسه و افزایش ضریب نفوذ ارقام به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0