• ساعت : ۱۱:۳۵:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 12
  • کد خبر : ۳۹۷۴
روابط عمومی پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری گزارش کرد
نشست مشترك رئیس پژوهشكده خرما و میوه‌های گرمسیری و رئیس مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر

نشست مشترک رئیس پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری و رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری روز یکشنبه 24 دیماه 99 جلسه‌ای مشترک بین دکتر مستعان رئیس پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری، دکتر دشتی زاده رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر و مهندس امیری زاده رئیس ایستگاه تحقیات خرما و میوه‌های گرمسیری شبانکاره بوشهر برگزار شد.

در این نشست وضعیت ایستگاه تحقیقات خرما و میوه‌های گرمسیری شبانکاره بوشهر مورد بررسی قرار گرفت و در جهت ارتقای بهره‌وری ایستگاه هماهنگی‌های لازم به عمل آمد.

در ادامه دکتر مستعان از عرصه تحقیقاتی اجرای پروژه شناسایی ژنوتیپهای برتر کنار در استان بوشهر بازدید و در خصوص ارائه پروژه تحقیقاتی تکمیلی با حمایت پژوهشکده خرما و میوه‌های گرمسیری برای معرفی ارقام جدید کنار توافق به عمل آمد.

سپس دکتر مستعان  ضمن بازدید از ایستگاه تحقیقات خرما و میوه‌های گرمسیری شبانکاره در خصوص طرح پایلوت کشت آلوئه‌ورا در منطقه گفت: با توجه به آسیب‌های اقتصادی حاصل از تنش های محیطی و برنامه مجری برای استفاده از سایبان جهت محافظت از محصول در برابر تابش شدید خورشید، این پژوهشکده جهت اجرای طرح پایلوت تحقیقاتی توسعه کشت گیاهان دارویی همچون آلوئه ورا در زیر چتر اعلام آمادگی می نماید.

در نهایت رئیس پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری از پروژه تحقیقاتی ارزیابی سیستم آبیاری زیر سطحی نخیلات در منطقه شبانکاره بوشهر بازدید کردند.امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0